• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Deprem sırasında kesintisiz iletişim kurmayı sağlayacak mobil uygulamalar

Deprem sırasında kesintisiz iletişim kurmayı sağlayacak mobil uygulamalar
0 0

İstanbul'da dün meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından en çok konuşulan konulardan biri şebekelerin kopması oldu. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremden hemen sonra vatandaşların iletişim sorunu yaşandı.

27 Eylül 2019 Cuma 12:11

26 Eylül'de şiddeti 5.8 olarak ölçülen merkezi Silivri açıkları olarak tespit edilen depremde en çok konuşulan konulardan biri şebekelerin kopması oldu. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremden hemen sonra vatandaşların iletişim sorunu yaşandı.

 

Milliyet’in "Telefon araması dışında hangi uygulamalarla iletişim sağlayabiliriz" sorusunun cevabını aradığı haberine göre aslında telefon aramaları dışında internet erişimine sahipken ya da değilken iletişim sağlayan uygulamalar da var.

 

Haberde böyle durumlarda kullanılacak en iyi mobil uygulamalar şöyle sıralandı:

 

Firechat

 

Bluetooth ve WiFi ile yüklü olan telefonlar arasında iletişim kurmayı sağlıyor.

 

Bridgefy

 

İnternet ve şebeke erişiminin olmadığı yerlerde yalnızca Bluetooth ile 100 metre yakınınızdaki kişilerle iletişim kurmanıza yarıyor.

 

MeshTalk

 

Oppo markasının geliştirdiği bir teknoloji. WiFi ya da şebeke olmadan 3 km'lik alan içerisinde fotoğraf, video ve metin göndermenizi sağlıyor.

 

Voxer

 

WiFi yani internet bağlantısı üzerinden telefonunuzu telsize çevirir ve etrafınızdaki insanlarla iletişim kurmanızı sağlar.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha