• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Google kullanıcıların konum bilgilerini hükümetlerle paylaşacak

Google kullanıcıların konum bilgilerini hükümetlerle paylaşacak
0 0

Google, "koronavirüs ile daha etkin mücadele" kullanıcılarının konum bilgilerini dünya genelinde 131 ülkenin hükümetleriyle paylaşacağını açıkladı

5 Nisan 2020 Pazar 14:56

Google, “koronavirüs ile daha etkin mücadele” için Cuma gününden itibaren kullanıcılarının konum bilgilerini dünya genelinde 131 ülkenin hükümetleriyle paylaşacağını açıkladı. Kişisel verilerin paylaşılmayacağı belirtilirken istatistiklere ‘yapay gürültüler’ yani gerçek olmayan ancak trendi etkilemeyen veriler ekleneceği kaydedildi.

 

Kullanıcılara ait bu raporlar özel web sitelerinde yer alacak ve dünya genelindeki kullanıcı hareketlerine ait trendler coğrafi harita üzerinde gösterilecek.


Bu trendlerde örneğin parklara, marketlere, evlere ve iş yerlerine yapılan ziyaretlerdeki artışlar ve düşüşler oranlarla gösterilecek ancak kesin sayılar paylaşılmayacak.

 

Restoran, kafe, alış-veriş merkezlerine olan ziyaretler yüzde 88 oranında azalmış

 

Google Haritalar uygulamasının başındaki isim olan Jen Fitzpatrick ve şirketin sağlık bölümünün başındaki Karen DeSalvo projenin arkasındaki isimler. Raporun içeriğine örnek veren Fitzpatrick, Fransa’da restoran, kafe, alış-veriş merkezi, müze ve temalı parklara olan ziyaretçi sayısında normal seviyelere kıyasla yüzde 88’lik bir düşüş kaydedildiğini belirtiyor. Yerel dükkanlarda ise bu ziyaretçi sayısının başlarda yüzde 40 oranında yükseldiği sonradan yüzde 72 düzeyinde düştüğü görülüyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha