• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rusya, Koronavirüs aşısını 12 Ağustos'ta onaylayacak

Rusya, Koronavirüs aşısını 12 Ağustos'ta onaylayacak
0 0

Rusya Sağlık Bakan Yardımcısı Gridnev, ilk olarak virüse karşı en savunmasız olan gruplar olan sağlık çalışanları ve yaşlıların aşılanacağını ifade etti.

7 Ağustos 2020 Cuma 16:40

Rusya Sağlık Bakan Yardımcısı Oleg Gridnev, Gamaley Enstitüsü tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının 12 Ağustos’ta tescil edileceğini açıkladı.

 

Ufa’daki bir açılışta konuşan Gridnev, “Evet, aşı tescil edilecek. Ancak şimdi testlerin son aşaması gerçekleştirilecek. Bu çok önemli, aşı güvenli olmalı, bunu anlamamız gerekli” dedi.

 

Aşının seri üretimine yönelik hazırlıklar için çalışmalar gerçekleştirildiğini kaydeden Gridnev, ilk olarak virüse karşı en savunmasız olan gruplar olan sağlık çalışanları ve yaşlıların aşılanacağını ifade etti.

 

Gridnev’e göre, aşının etkisi, toplum bağışıklığı oluştuğu ve virüsün taşınması neredeyse imkânsız olduğu zaman fark edilir duruma gelecek. Bunun ne kadar sürede olacağı, aşılanan kişi sayısı ve başka faktörlere bağlı olarak değişecek. Gridnev, “Her şey aşılamanın ne kadar yoğun olacağına bağlı” dedi.

 

Gamaley Enstitüsü’nün Rusya Savunma Bakanlığı ile ortaklaşa geliştirdiği aşı, 12 Ağustos’ta tescil edilmesinin ardından dünyada tescillenmiş ilk koronavirüs aşısı olacak.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha