• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sony'den bunaltıcı sıcaklar için giyilebilir klima

Sony'den bunaltıcı sıcaklar için giyilebilir klima
0 0

Sıcak havalar rekor seviyelere ulaştı. Bu yaz Avrupa'da hava sıcaklıkları 40 dereceyi aştı. Küresel ısınma sonrası Avrupa başkentlerinde Afrika sıcaklıkları görüldü.

28 Temmuz 2019 Pazar 23:35

Teknoloji devi Sony ise Reon Pocket ile sıcak yaz günlerini sevmeyenler ve soğukta içi üşüyenler için yeni bir giyilebilir klima piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

 

Log'un haberine göre hemen hepimiz toplu taşımada ya da yolda yürürken yaz mevsiminden şikayet ediyoruz. Bu duruma en iyi çözüm açık renkli ve pamuklu kıyafetler giymekten öte artık teknolojiyle beraber farklı ve alternatif yolların oluşmasını sağladı. Bunun ışığında alternatifler, kıyafetlere entegre minik klimaların kullanılması fikrine kadar hacmini genişletmeye başladı.

 

 

Zira Sony “yaz sıcakları” için giyilebilir minik klimalar için destek topluyor. Sony bu ürün için yazın serinletmenin yanında kışın sıcak hava üflemesini sağlayan bir sistem kullanıyor. Reon Pocket adı verilen mini klima, genellikle otomobillerde ve şarapları soğutmak için kullanılan Peltier elemanı kullanarak ısıtma ve soğutma yapabiliyor. Oldukça keyifli ve farklı bir hava yaratılmasını sağlayan ürün, küçük boyutlu olmasından dolayı giysilerin içinde görülmeden veya ağırlık yapmadan kullanılabiliyor.

 

Sony Reon Pocket

 

Pil ve batarya ömrüne bakıldığında 90 dakika boyunca aktif olarak kullanılabilen Reon Pocket, bataryası tükendiğinde iki saat içinde tam dolum yapılarak tekrar kullanılabiliyor.

 

 

Cihazı kullanmak için akıllı telefon uygulamasından ayarlarının yapılması gerekiyor. Bununla beraber Sony Rean Pocket, tişörte yerleştirebileceğiniz pratik bir cihaz. Reon Pocket, Sony’nin 4 yıl önce başlattığı bir proje olarak hayata geçiyor. Fonlama platformu olan First Flight üzerinden sunulan ürün için istenilen rakamlara kısa sürede ulaşıldı.

 

Sony Reon Pocket

 

İlk etapta Japonya’da 130 dolar gibi bir fiyat etiketiyle pazara sunulacak ürüne talep yüksek olursa diğer pazarlara da girmesi planlanıyor.

 

Sony Reon Pocket

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha