• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Twitter'dan gelen bu mesajlardaki linke sakın tıklamayın

Twitter'dan gelen bu mesajlardaki linke sakın tıklamayın
0 0

Twitter hesaplarına DM (Direct Message) yoluyla gelen virüslü mesajlar kullanıcılara Twitter'dan gelmiş edasıyla hesapların şifrelerini ele geçirmeye çalışıyor.

24 Kasım 2015 Salı 09:13

Milyonlarca hesaba peşisıra gönderilen sahte mesajlardakki linke kesinlikle tıklanmaması gerekiyor.

 

Twitter'da son günlerde hızla yayılan bir mesaj kullanıcıları canından bezdirdi. DM yoluyla Twitter hesaplarına gönderilen ve kendine 'Security Turkey' adını veren sahte hesaplardan kullanıcıya gelen mesaj ise şöyle:

 

"Hesabın Twitter'a ait olmayan bir internet sitesi veya hizmeti tarafından ele geçirilmiş olabilir. Şimdilik hesabını güvenli tutabilmek amacıyla kilitledik. Size özel oluşturulan bağlantıdan yeniden giriş yaparak hesabını güvene almalısın."

 

 

Elbette mesajı gönderen de mesajın kendisi de sahte olduğundan hiçbir şekilde verilen bağlantı adresine tıklamamak ve söz konusu mesajı hemen silmek gerekiyor.

 

SAHTE MESAJLAR BİRBİRİNE BENZİYOR

 

Twitter'dan gelmiş gibi görünen bu sahte mesajların ortak özelliği hesabınızın tehlikede olduğunu söylemeleri ve sizi mutlaka bitly veya uzantılı kısaltılmış linkler aracılığıyla olası virüslerin bulunduğu adreslere tıklatmak.

 

TWITTER BÖYLE BİR UYARIDA BULUNMAZ

 

Twitter, sakıncalı gördüğü durumlarda kullanıcılara DM yoluyla değil mail yoluyla ulaşmayı tercih ediyor ve hiçbir şekilde mail adresinde herhangi bir link paylaşmıyor.

 

Sahte hesaplardan birinden de daha önce bu şekilde mesaj gelmiş ve yine bu sayfada okuyucularımızı uyarmıştık:

 

 

ARD ARDA GÖNDERİLİYOR

 

Twitter'da bazen tek bir mesajla, bazen de ısrarla peş peşe aynı mesaj Twitter'da DM kutusuna düşüyor. Bazen Twitter'dan gelmiş gibi görünen sahte mesajlar, bazen de normal bir profilden gelen uyarıymış gibi kendini gösteriyor.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha