• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Twitter'ın popüler blog platformu Medium, Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırdı

Twitter'ın popüler blog platformu Medium, Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırdı
0 0

Popüler içerik platformu Medium, Türkiye'deki faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

25 Şubat 2017 Cumartesi 23:06

Twitter kurucuları Evan Williams ve Biz Stone tarafından, 140 karakterle yetinemeyen kullanıcıları için Ağustos 2012’de oluşturulan mikro blog platformu Medium.com, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu duyurdu. Medium Türkçe sayfasından açıklanan bilgilere göre, Medium’un Türkiye faaliyetlerinin San Francisco’daki merkezde devam etmesine karar verilmiş. Bu aynı zamanda Medium Türkçe yayını ile Twitter ve Facebook üzerindeki etkinliklerin de durdurulacağı anlamına geliyor.

 

140 karakterden fazla yazmak isteyen kullanıcıların gözdesi olan  Medium’un bu kararı sadece Türkiye için almadı. Şirket toplamda 130 milyon dolardan fazla yatırım almasına rağmen geçtiğimiz ay 50 kişiyi işten çıkarmış ve New York ofisini kapattığını açıklamıştı. Medium’un Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmasına ilişkin yaptığı açıklama şöyle;

 

“2016 bizim için büyük bir yıl oldu. Medium’daki Türkçe topluluğu büyüyüp gelişti ve her ay Medium’da binlerce Türkçe yazı yayınlanıyor.

 

Bu yılın başlarında sizin de okumuş olabileceğiniz gibi, size mümkün olan en iyi platformu sunmak için Medium’da bazı değişiklikler yapıyoruz. Bütün çalışmalarımızı şimdilik San Francisco’daki merkezimize toplama kararı aldık. Ne yazık ki, bu Medium Türkçe yayını ile Twitter ve Facebook üzerindeki etkinliklerimizi durduracağımız anlamına geliyor.

 

Medium’da Türkçe yayın yapan birçok yayın ve yazar var ve 2016 sonundaki yazımızda bu yayın ve yazarların en çok okunanlarını duyurmuştuk.

 

Medium’da Türkçe yazılar, Türkçe yazan yazar ve yayınlar için de arama yapabilirsiniz. Medium’da Türkçe yazan bir yazarsanız, kendi yayınlarınızı oluşturabilir ve diğer yayınlara katkıda bulunarak okuyucu kitlenizi büyütmeye devam edebilirsiniz.

 

Bu süre içerisinde, dilinizdeki muhteşem içerikleri bize iletmek için her zaman @Medium’a tweet veya [email protected] adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

 

Medium’u kullandığınız için teşekkürler. Kısa zamanda sizi tekrar Türkçe dilinde görmeyi umuyoruz.”

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha