• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

13 milyon ağaç kesildi: 3’ncü köprü için 456 parsel ormanlık alan daha acele kamulaştırıldı

13 milyon ağaç kesildi: 3’ncü köprü için 456 parsel ormanlık alan daha acele kamulaştırıldı
0 0

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu için 456 parsel daha Cumhurbaşkanı Kararı’yla kamulaştırıldı. Bugüne kadar 13 milyon ağacın kesildiği otoyol için kamulaştırma kararı verilen bölgelerin önemli bir bölümü de ormanlardan oluşuyor.

4 Eylül 2021 Cumartesi 12:41

İstanbul’un en yoğun ormanları üzerinde bulunan ve 13 milyon ağacın kesildiği Kuzey Marmara Otoyolu için yeni kamulaştırma kararı çıktı. 3. köprü güzergahında yine milyonlarca ağacın kesileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda, “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamındaki ekli kroki ile listede güzergahı, bulunduğu yer ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından  acele kamulaştırılmasına karar verilmiştir” denildi.

 

ÖMERLİ, HADIMKÖY, SAZLIBOSNA, İKİTELLİ, KAYABAŞI…

 

Kararında ekinde yer alan ve kamulaştırılacağı açıklanan listede önemli bir bölümü yine ormanlık alanda yer alan tam 456 parsel arazi yer alıyor. Ömerli, Hadımköy, Sazlıbosna, Firuzköy, Ispartakule, Hoşdere, İkitelli, Kayabaşı, Şahintepe, Şamlar, Karaağaç, Bahsayış ve Nakkaş’taki kamulaştırılacak alanlara ait parsel numaraları kararda tek tek sıralandı.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha