• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Balıkesir ve Marmaris'te orman yangını: 4 günde 3 kez aynı yerde yangın çıktı

Balıkesir ve Marmaris'te orman yangını: 4 günde 3 kez aynı yerde yangın çıktı
0 0

Balıkesir'in Edremit ilçesinde sazlık bir alanda çıkan yangın ekiplerin iki saatlik süren uğraşının ardından kontrol altına alındı.

23 Ağustos 2019 Cuma 00:16

Altınkum Mahallesi ile Ören Mahallesi'nin kesiştiği noktada etkili olan alevler yaklaşık 500 dönüm alanı küle çevirdi. Yangının çıktığı noktaya bir kilometre uzaklıkta oturan çevre sakinleri büyük panik yaşarken, alevlerin çıkış sebebinin henüz bilinmediği ifade edildi.

 

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bölgenin denize yakın olmasının büyük avantaj getirdiğini bu sayede helikopterlerin 5 dakikada bir doldur boşalt yaparak kısa sürede alevleri söndürdüğünü kaydetti. Öğlen 14.30 sıralarında çıkan yangında soğutma çalışmalarının havadan ve karadan devam ettiği kaydedildi.

 

Bir orman yangını haberi de Muğla'nın çam ormanlarıyla ünlü Marmaris ilçesinden geldi. İlçenin ormanlarla kaplı Beldibi Mahallesi'nde yerleşim yerlerine yakın bir bölgede yangın çıktı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki helikopterle havadan, çok sayıda arazöz ve itfaiye ekiplerinin karadan müdahale ettiği alevler kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

 

Yetkililer aynı bölgede birbirine yakın zamanlarda son 4 günde üçüncü kez orman yangını çıktığını belirtti. Çevre sakinleri daha önce bu kadar kısa zamanda ve aynı bölgede yangın çıkmadığını, kundaklamadan şüphelendiklerini ifade etti.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - KEREM CONGAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha