• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beş renkli ağaç otomobil fiyatına satılıyor

Beş renkli ağaç otomobil fiyatına satılıyor
0 0

Muğla'da yetiştirilen ve 5 rengin bir arada bulunduğu bodur begonvil ağacı, 7 bin 500 dolardan satılıyor.

11 Haziran 2016 Cumartesi 07:59

Yalıkavak Mahallesi'ndeki 'Cömert Çiçekçilik' tarafından 25 yıldan bu yana yetiştirilen ve aşılama yöntemiyle bir gövdede 5 renk çiçeğin bulunduğu 8 ayrı bodur begonvil ağacı, 7 bin 500 dolardan satışa çıkarıldı. İki hafta içinde Bodrum ve çeşitli illerden turistik tesis ve villa sahipleri 6ı ağacı satın aldı. Elde kalan iki ağacı alamayanlar ise onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeye başladı. 

 

"İLK KEZ 5 RENK BİR ARADA"

 

Çiçekçi firmasında yaklaşık 20 yıldır görevli peyzaj mimarı Deniz Baykal ise, şunları söyledi:

 

"Üzerlerinde çeyrek asırlık bir emek var. Satışa çıkardığımız iki hafta içerisinde altı tanesi satıldı. İlginin büyük olması üzerine yeni begonviller yetiştirmeye karar verdik. Birçok yerde iki ve üç renkli begonviller var ama ilk kez 5 renk bir arada begonvili-beyaz, mor, pembe, kırmızı ve turuncuyu bir gövdede üretmeyi başardık. Satışların bu kadar hızlı olabileceğini tahmin etmemiştik. Görenler şaşkına dönüyor. Bodrum'u simgesi haline gelen begonvillere sadece kentin değil birçok il ve ilçeden talep var." 

 

HALİKARNAS BALIKÇISI TANITTI 

 

Yalıkavak'daki emlakçılık sektöründe faaliyet gösteren İbrahim Çeçen "Halikarnas balıkçısı Cevat Şakir Kabağaçlı'nın Bodrum'a getirerek dünyaya tanıttığı bir çiçek. Milyon dolarlık villaların satıldığı turizmin başkentinde, fiyat yüksek görünse de üzerinde 25 yıllık bir emeğin olduğu düşünülürse çok da fazla sayılmaz" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha