• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fındıklı'da 'Atatürk Parkı' tartışması devam ediyor: Belediye işlemi onaylamayan kaymakamlığa dava açtı

Fındıklı'da 'Atatürk Parkı' tartışması devam ediyor: Belediye işlemi onaylamayan kaymakamlığa dava açtı
0 0

CHPli Fındıklı Belediyesi, kaymakamlığın millet bahçesinin adını "Atatürk Parkı", içindeki millet kıraathanesinin adını ise "Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi" olarak değiştiren belediye meclisinin kararını idare mahkemesine taşıdı.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 13:24

CHP’li Rize Fındıklı Belediyesi, geçen mart ayında açılan millet bahçesinin adını "Atatürk Parkı", içindeki millet kıraathanesinin adını ise "Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi" olarak değiştirdi. Fındıklı Kaymakamlığı, belediye meclisinde alınmış bu kararları, "kamu yararı görmediği" gerekçesiyle iptal etti.

 

Fındıklı Belediyesi, dava dilekçesinde, "Açıkça hukuka ve yasaya aykırı olan, davalı idarenin 'yerel özerklik' ilkesini yok sayarak yerindelik denetimi yaptığı ve 'idari vesayet'ini keyfi ve kötüye kullandığı, Atatürk adının 'kamu menfaati yoktur' gerekçesiyle onanmamasının Türkiye halkının büyük çoğunluğunun vicdanını yaraladığı bu yok hükmündeki kararların iptali yasal zorunluluktur" ifadesi kullanıldı.

 

Gazeteci İsmail Saymaz, dava dilekçesini sosyal medya hesabından paylaştı. 

 

Rize Fındıklı Belediyesi, Millet Bahçesi Parkı’nın adını Atatürk Parkı diye değiştirmişti.
Kaymakamlık, Atatürk adı verilmesinde kamu yararı yok diyerek işlemi onaylamamıştı.
Tabelayı indirmeyen Fındıklı Belediyesi, kaymakamlık kararı aleyhine idare mahkemesinde dava açtı pic.twitter.com/APwkwwTI0i

— İsmail Saymaz (@ismailsaymaz) August 17, 2019
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha