• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İmamoğlu 'Yeşil Alanlar Çalıştayı'nda konuştu: Yeşil alanları imara açmamak anayasamız olacak

İmamoğlu 'Yeşil Alanlar Çalıştayı'nda konuştu: Yeşil alanları imara açmamak anayasamız olacak
0 0

İstanbul'daki yeşil alanların konuşulduğu ‘İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı' başladı.

5 Şubat 2020 Çarşamba 12:38

Çalıştay'ın açılışına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Asla yeşil alanları imara açan bir belediye olmayacağız bunu bu şehrin anayasası olarak insanlarımıza sunmak istiyoruz" dedi. 

 

Akademisyenler, yeşil alanlarla ilgili çalışma yapan sektör temsilcileri, öğrenciler ve katılım göstermek isteyen herkese açık yapılan Çalıştay' 6 Şubat'a kadar devam edecek.

 

 

Çalılştay'ın ilk gününde açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, peyzaj yapılırken sürdürülebilir ve uzun vadeli getiriler üzerinden karar verileceğini ifade ederek, "Asla yeşil alanları imara açan bir belediye olmayacağız bunu bu şehrin anayasası olarak insanlarımıza sunmak istiyoruz" dedi. 

 

Sanatsal ve estetik bir peyzaj yapılması için çalışacaklarını ifade eden İmamoğlu, "Küresel ısınmanın en çok konuşulduğu bu ortamda ekonomik peyzaj yaklaşımını mutlaka hayata geçireceğiz. Özellikle şatafata aşırılığa müsaade etmeden ilçe belediyelerimizle ortak çalışıp kurumlarımızla da işbirliği yapmaya hazırız" diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha