• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İstanbul zehirli su mu içiyor?

İstanbul zehirli su mu içiyor?
0 0

Düzce Kaynaşlı Belediyesi İstanbul’un içme suyunun karşılandığı Melen Çayı’na kanalizasyon suları ve çöplerini bırakıyor. Bölgeye giden CHP’li Mahmut Tanal, halkın sağlığı tehlike altında diyerek “İstanbul’a zehirli su veriliyor” dedi. 

4 Şubat 2016 Perşembe 14:26

CHP İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul’un içme suyunu karşılayan Melen Çayına karışan kanalizasyon sularının ve çöplerin nasıl zehir saçtığını ortaya çıkardı. Tanal, dereye karışan atık suların ve çöplerin İstanbul’un içme suyuna karıştığını da söyledi. 

 

Tanal bölgede yaptığı incelemeleri şöyle açıkladı: 

 

“Düzce belediyesi Hecinler ve Hasanlar Köyüne çöplerini atıyor. Her tarafı pis kokular sarmış, köylü sokakta. Belde başkanı ve milletvekilleri bölgeye sadece seçim döneminde oy istemek için gitmiş. Kaynaşlı Belediyesi’nin tüm lağım suları Asar Deresi’ne akıyor. Asar’a akan lağım suları sonrada Küçük Melen'e karışarak İstanbul’un içme suyuna karışıyor. 

Düzce, Hasanlar Köyü’nde çöp depolama yerinde haftada 10/15 köpek salgın ve pis kokulardan dolayı ölüyor. Köylü olanlardan dolayı tepkili. Düzce Belediyesi ise uyuyor. Melen ile Gölyaka İlçesi'ne bitişik olan bu çöp yanı başındaki Melen’e oradan da İstanbul’a geliyor. Gölyaka Belediyesi ise kanalizasyonların bağlandığı çökertme havuzundaki lağım sularını Melen’e deşarj ediyor. Ayrıca Gölyaka Belediyesi, mezbahanedeki sakatatları belediye araçlarıyla Melen çayın yanına dökülüyor. Halkın sağlığı tehdit altında. Halkın sağlığı ile oynayan bu iktidarın gözü görmüyor mu?”

 

 

KAYNAK: HABERDAR 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha