• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kanal İstanbul ÇED raporuna nasıl ulaşabilirsiniz? Askı süreci nasıl işleyecek?

Kanal İstanbul ÇED raporuna nasıl ulaşabilirsiniz? Askı süreci nasıl işleyecek?
0 0

Çınar Mühendislik firmasının hazırladığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu, 10 gün boyunca vatandaşların incelemesine açık olacak ve isteyenler bu süre içinde raporla ilgili görüşlerini bildirebilecek.

24 Aralık 2019 Salı 17:14

ÇED raporuna İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün internet sitesinde, duyurular bölümünde 23 Aralık 2019 tarihli "İstanbul ili Küçükçekmece, Avcılar, Arnavutköy, Başakşehir ilçesinde yapılması planlanan Kanal İstanbul Yapıları" duyurusundaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

ÇED raporuna ulaşmak için tıklayın: http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/ek1/21257

 

Raporla ilgili görüş, eleştiri, itiraz belirtmek isteyenler ise İstanbul'da Beşiktaş ve Ataşehir'de bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na, yazılı olarak görüş ve eleştirilerini iletebilecek.

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İstanbul Şubesi İl Koordinasyon Kurulu da Kanal İstanbul ile ilgili olarak gelecek hafta bir toplantı yapacak.

 

TMMOB Kanal İstanbul ile ilgili olarak Mart ayında yaptığı açıklamada projeyi "coğrafik, ekolojik, ekonomik, sosyolojik, kentsel, kültürel kısacası yaşamsal bir yıkım ve felaket önerisi" olarak nitelemişti.

 

Açıklamada "Marmara bölgesinin coğrafi, ekolojik ve jeolojik olarak en hassas ve korunması gereken bölgesinde, yaklaşık 45 km uzunluğunda, 25 m derinliğinde, 250 m genişlikte yapılması öngörülen söz konusu 'Kanal'; Karadeniz’den Marmara Denizi'ne kadar tüm coğrafyayı onarılmaz ve kestirimsiz bir biçimde etkileyecek hasar ve yarılma meydana getirme tehdidi taşımaktadır" denilmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha