• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yassıada'yı dümdüz eden şirket: Sadece birkaç ağacın yerini değiştirdik

Yassıada'yı dümdüz eden şirket: Sadece birkaç ağacın yerini değiştirdik
0 0

Yassıada'ya 'demokrasi ve özgürlük' talanla geldi. Şirket adadaki ağaçları kesti ve kendisini de 'birkaç ağacın yeri değişti' diye savundu.

6 Şubat 2016 Cumartesi 07:18

İmara açılan Yassıada'daki ağaçların kesildikten sonraki görüntülerin ortaya çıkmasıyla ilgili inşaatı yapan şirketten açıklama geldi. MESA Mesken Sanayii A.Ş., adada sadece birkaç ağacın yerini değiştirdiklerini iddia etti.

 

Adanın imara açıldıktan sonraki görüntüleriİmara açılarak inşaata başlanan Yassıada’daki projenin yürütücüsü MESA Mesken Sanayii A.Ş., adadaki ağaçların kesildiğini gösteren fotoğrafların kamuoyunda paylaşılmasının ardından bir açıklama yayınladı.

 

Şirket, Yassıada’daki görüntülerin, mevsimser değişimler nedeniyle ortaya çıktığını iddia etti. Sadece birkaç ağacın yerinin değiştirildiğini savunan şirket tarafından dün yapılan açıklama şöyle:

 

”Taahhüt projelerimiz arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait, yatırımı ve işletmesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı GTİ Şirketi tarafından üstlenilen Yassıada’da kongre merkezi, otel ve müzeden oluşacak “Demokrasi ve Özgürlük Adası” projesine ilişkin bugün yayınlanan görseller ve yapılan yorumlarla ilişkin aşağıdaki açıklama zarureti doğmuştur.

 

Bugün basında yayınlanan hava fotoğraflarında mevsimsel değişikliklerle (kış/bahar) birlikte farkı oluşturan ve yeşil alan olarak görünen bölümler, otsu bitkiler ve makilik alanları kapsamaktadır.

 

Proje kapsamında sadece birkaç ağacın yeri değiştirilmiştir. Buna karşın proje kapsamında Yassıada’daki mevcut ağaç dokusuna, 120 adet yetişkin ağaç eklenecektir. Yapımını üstlendiğimiz proje tamamlandığında, ekli görsellerde (Haber görseli) de görüleceği gibi Yassıada’daki doğal doku, başta ağaçlar olmak üzere üç katına çıkacaktır.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha