• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

ABD Donanması'nda skandal: Kadın personelin listesini tutmuşlar

ABD Donanması'nda skandal: Kadın personelin listesini tutmuşlar
0 0

ABD Donanması'na ait USS Florida güdümlü füze denizaltısında kadın personelin yer aldığı iki liste hazırlandığı ortaya çıktı.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 18:45

Listelerin birinde bazı kadın çalışanlardan 'yıldız' olarak söz edildiğini, diğer listedeki kadınların da 'şevket düşkünü' olarak tanımlandığı ortaya çıktı.

 

ABD'li haber portalı military.com'da yer alan habere göre USS Florida kaptan yardımcısı Gregory Kercher, Temmuz 2018'de denizaltıdaki kadın personelin yer aldığı iki liste hazırlandığı bilgisine ulaştı.

 

Listelerin birinde bazı kadın çalışanlardan 'yıldız' olarak söz edildiğini, diğer listedeki kadınların da 'şevket düşkünü' olarak tanımlandığını tespit eden durumu amirine bildirdi.

 

Listelerin varlığının denizaltı personeli arasında yayılması üzerine kadın personel güvenlikleri hakkında endişe duymaya başladı.

 

Olayın soruşturulmasına izin vermeyen Kercher, listelerin ABD Donanma Komutanlığı tarafından öğrenilmesi sonrası güven kaybı nedeniyle açığa alındı. Daha sonra yapılan soruşturmada bazı denizaltı mürettebatı disiplin cezası aldı.

 

USS Florida, ABD Donanması'nda kadın denizcilerin görev yaptığı ikinci büyük denizaltı durumunda. Skandalın yaşandığı tarihte 173 personelin 32'si kadındı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha