• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

ABD: Körfezdeki mayınlar, İran ordusunun askeri geçit töreninde gösterdiklerine benziyor

ABD: Körfezdeki mayınlar, İran ordusunun askeri geçit töreninde gösterdiklerine benziyor
0 0

ABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı komutanı Sean Kido, Umman Körfezi'nde petrol tankerlerini hedef alan saldırılarla ilgili "Körfezdeki mayınlar, İran ordusunun askeri geçit töreninde gösterdiklerine benziyor" dedi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 14:48

Kido, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı'nda (VANCENT) gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

 

Körfez'deki gerilimle ilgili soruya verdiği cevapta ABD'nin daha önce de belirttiği gibi saldırıyı İran'ın gerçekleştirdiğini ve buna dair kanıtlar olduğunu savunan Kido, şunları söyledi: 

 

"Umman Körfezi'nde petrol tankerlerini hedef alan saldırılarla ilgili olarak bölgedeki partnerlerimizle beraber ortak bir soruşturma yürütüyoruz. Kukuka Courageous tankerini hedef alan saldırı limpet mayını ile gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda Kukuka Courageous tankerinde oluşan hasar, bunun uçan bir araçla gerçekleşmediğini gösteriyor. Mayınlar, İran ordusunun askeri geçit töreninde gösterdiği mayınlara benziyor. Mayınlar su altına yerleştirildi."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha