• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

ABD ve Rus askerleri burun buruna geldi

ABD ve Rus askerleri burun buruna geldi
0 0

Kuzey ve Doğu Suriye’nin Girê Legê-Dêrik kentleri arasındaki karayolunda ABD askeri ile geçişlerini engelledikleri Rus askerleri burun buruna geldi. Yaşanan gerilim QSD güçlerinin müdahalesiyle sona erdi. 

18 Ocak 2020 Cumartesi 17:38

Ortadoğu’daki siyasi ve askeri kriz devam ederken, ABD ve Rus askerleri Kuzey ve Doğu Suriye’de karşı karşıya geldi. ABD ve Rus askerleri arasında yaşanabilecek olası bir çatışma durumu, Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) müdahalesi ile ortadan kalktı.

 

Kuzey ve Doğu Suriye’den yayın yapan Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) görüntüleri ile birlikte geçtiği habere göre, bölgedeki hava koşullarından Girê Legê-Dêrik kentleri arasındaki karayolundan geçmek isteyen Rus askerlerinin bulunduğu zırhlı araç devriyesinin önü Bir Qehfikê köyü yakınlarında ABD’li askerler tarafından yine zırhlı araçlarla kesildi.

 

ABD askerleri, önünü kestikleri Rus askeri devriyesinin geçişine izin vermedi. Bu nedenle karayolunda araç kuyruğu oluştu.   Araç kuyruğunun gittikçe uzaması üzerine ABD askerleri bir süre sonra sivil araçların geçişi için yolun bir bölümünü ulaşıma açtı.

 

ANHA, ABD ve Rus askeri zırhlı araçların burun buruna geldiği o anlara dair görüntüleri de servis etti.

 

Haberde, QSD güçleri duruma müdahale ederek Rus devriyesinin Qamişlo kentine dönmesine olanak sağladığı kaydedildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha