• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Afgan mülteciler Türk öğrenciye tecavüz etti

Afgan mülteciler Türk öğrenciye tecavüz etti
0 0

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Erasmus değişim programı kapsamında ülkede bulunan 21 yaşındaki bir Türk öğrenci üç Afgan mültecinin tecavüzüne uğradı.

2 Mayıs 2016 Pazartesi 12:56

Saldırının ardından yakalanan Afgan mültecilerden biri, tecavüz suçlamasını kabul etti.

 

Avusturya basınına göre olay, 22 Nisan'da Praterstern tren istasyonunda meydana geldi. 16 ile 17 yaşlarındaki mültecilerin, istasyondaki tuvalete giren Türk öğrenciyi takip ettiği aktarıldı.

 

Milliyet'in haberine göre, mültecilerin öğrencinin tuvalete girmesini bekledikleri, ardından genç kadına saldırıda bulundukları belirtildi. Kadının tuvaletten çıkmamasından şüphelenen bir arkadaşı ise, Türk öğrenciyi tuvalette zemine uzanmış, yaralı bir halde buldu. Afgan mültecilerin Türk öğrencinin bağırmasını engellemek için kafasını defalarca klozete vurarak yaraladığı belirtildi.

 

YENİ GÜVENLİK SİSTEMİ

 

Olay yerinden kaçtıktan kısa süre sonra yakalanan mültecilerin, önce ‘aşırı alkollü olduklarını ve hiçbir şeyi hatırlamadıklarını' söylediği, daha sonra içlerinden birinin suçlamayı kabul ettiği öğrenildi.

 

Tecavüz skandalının ardından Viyana polisi, kentteki güvenlik stratejilerini gözden geçirerek yeni bir sisteme geçileceğini açıkladı. Buna göre, kentin belirli noktalarına video kaydeden mobil otobüsler yerleştirilerek bu tip suçların önüne geçilmeye çalışılacak. Afgan mültecilerin yargılanmasına kısa süre içinde başlanması bekleniyor.

 

KAYNAK: SPUTNIK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha