• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Altın fiyatlarını Trump'ın tweeti yükseltti'

'Altın fiyatlarını Trump'ın tweeti yükseltti'
0 0

ABD Başkanı Donald Trump'ın bir gelenek haline gelen Twitter üzerinden küresel sorunlarla ilgili yaptığı paylaşımlara bir yenisi daha eklendi.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 23:00

Çin ile ABD arasında devam eden ticaret savaşlarını attığı tweetlerle sürdüren Trump, Çin'le ticarette daha önce ertelediği 300 milyar dolarlık vergiyi yeniden işleme koyduğunu ve bunda da yüzde 5'lik bir artışa gittiğini duyurunca altın fiyatlarında da sert bir yükseliş yaşandı.

 

Yurt içi piyasalar kapalı olsa da dünya piyasalarında işlem gören altın fiyatları yükseliş trendini sürdürürken, spot altının fiyatı bin 530, gram altının fiyatı ise 283 TL oldu. 

 

Dolar endeksinde ise bir gerileme gözlendi. 

 

Trump söz konusu tweetinde, "1 Ekim'den başlamak üzere Çin'den gelen ve şu anda yüzde 25 gümrük vergisi uygulanan 250 milyar dolarlık ürüne yüzde 30 oranında vergi uygulamaya başlayacağız. Ayrıca halihazırda yüzde 10 vergi uygulanan 300 milyar dolar değerindeki Çin ürünü de 1 Eylül itibariyle yüzde 15 oranında vergilendirilmeye başlanacak. Bu konuya ilginiz için teşekkür ederim" ifadelerini kullanmıştı.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha