• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Belçikalı seks işçisi “koronavirüs aşısı bulunana dek seks işçiliğinin yasaklanması için” Danıştay'a başvurdu

Belçikalı seks işçisi “koronavirüs aşısı bulunana dek seks işçiliğinin yasaklanması için” Danıştay'a başvurdu
0 0

"Hot Marijke" adlı Belçikalı seks işçisi, Ulusal Güvenlik Konseyi'nin, seks işçilerinin yeniden çalışmasına izin veren kararının iptali için Danıştay'a dava açtı.

6 Temmuz 2020 Pazartesi 17:14

Hot Marijke, koronavirüse karşı aşı bulunana kadar seks işçiliğinin yasaklanmasını istiyor.

 

Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi'nin kararı doğrultusunda hükümet, seks işçileri için yeni bir çalışma protokolü hazırladı. Seks işçilerinin ağız maskesi takması, tek kullanımlık çarşaf zorunluluğu ve ilişki öncesi ve sonrasında ellerin yıkanması gibi önlemler içeren protokol kapsamında seks işçilerinin Haziran ayında yeniden müşteri kabul etmesine izin verildi.

 

Ancak Hot Marijke adlı seks işçisine göre, bu önlemler kesinlikle yeterli değil. Meslektaşlarının her zaman bu uyarıları dikkate almadığını söyleyen Belçikalı seks işçisi, “Dünyada insanlar arasında yakın temasın en fazla olduğu bu mesleğin çalışanlarının, yeterince güvenli bir ortam sağlanmadan yeniden işe dönemlerine izin vermek sorumsuzluk” dedi.

 

Hot Marijke, kamu yayıncısı VRT'ye, bu nedenle aşı bulunana kadar genel bir çalışma yasağı uygulanmasını istediğini söyledi. Belçikalı seks işçisi, “Ulusal Güvenlik Konseyi, uzmanları dinlemeden karar aldı. Bu nedenle kararın iptali için Danıştay'a başvurdum" diye konuştu.

 

KAYNAK: BBC TÜRKÇE - YUSUF ÖZKAN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha