• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Berlin’de Covid-19 kısıtlamaları protesto edildi

Berlin’de Covid-19 kısıtlamaları protesto edildi
0 0

Almanya’nın başkenti Berlin’de Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemler binlerce kişi tarafından protesto edildi.

1 Ağustos 2020 Cumartesi 23:25

Avrupa’da Koronavirüs salgını etkisini yeniden arttırırken, birçok ülke salgın kısıtlamalarını geri getirmeye başladı. Almanya’nın başkenti Berlin’deki Zafer Anıtı’nın önünde bulunan 17 Juni Caddesi’nde bir araya gelen binlerce kişi Covid-19 kısıtlamalarını protesto etti.

 

Querdenken 711 isimli oluşum tarafından “Pandeminin Sonu: Özgürlük Günü” adı altında organize edilen gösteriye içlerinde farklı eyaletlerden gelenlerinde bulunduğu yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Eylemciler, protesto sırasında “Özgürlük” ve “Direniş” sloganlarını atarken, ellerinde “En büyük komplo teorisi korona pandemisidir”, “İkinci dalga biziz” ve “Özgürlüğünüz için ayağa kalkın” yazılı pankartlar taşıdı.


Göstericiler, hükümetin salgını bahane ederek, temek hak ve özgürlükleri kısıtladığını dile getirdi. Polis, göstericilerin maske takmaması ve sosyal mesafe kuralına uymaması nedeni ile eylemi sonlandırmaları çağrısında bulunurken, polis ve göstericiler arasında gergin anlar yaşandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha