• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beyrut'ta bir doktor yaşadıklarını anlatıyor: Travmatik bir deneyim

Beyrut'ta bir doktor yaşadıklarını anlatıyor: Travmatik bir deneyim
0 0

BBC'ye konuşan St. George Üniversitesi Hastanesi'nde görevli doktor Marie Eid, hastanenin tamamen yıkıldığını ve sağlık çalışanlarının tedavi ünitesi olarak otoparkta kurulan geçici bir alanı kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi.

5 Ağustos 2020 Çarşamba 18:04

"Hastanenin hemen yanında yaşıyorum. Patlamayı ve meslektaşlarımın yardıma ihtiyaçları olduğunu duyar duymaz acil servise koştum. Hastanede hiçbir şey kalmamıştı.

 

"Hastane paramparça olmuştu... Hastanenin otoparkını hastaneye çevirdik. İnsanlar panik haldeydi. Çok sayıda yaralı sağlık çalışanı vardı ve o halde acil bakım ünitesine kaldırılan hastalarla ilgilenmek durumunda kaldılar."

 

Doktor Marie Eid, ağır yaralı vakalarla da otoparkta ilgilendiklerini söyledi ve şöyle devam etti:

 

"Hastaneden çok sayıda hasta vardı. Tamamen işlevsiz hale geldi. Tüm hastaları zemin kata ya da acil bakım ünitesinde zemine ya da dışına tahliye etmemiz gerekiyordu. Elektrikler kesilmişti.

 

"Acil bakım ünitesinin otoparkında kalp krizi geçiren hastalar oldu, acil doktorları yardıma koşuyor hastaları entübe etmeye çalışıyordu. Sırayla otoparktaki hastalara kalp masajları yapıyorduk. Çok, gerçekten çok travmatik bir deneyimdi."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha