• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bu ülkede satışları durduruldu!

Bu ülkede  satışları durduruldu!
0 0

İsviçre’den sonra Hollanda da Alman otomobil devi Volkswagen’in dizel motorlu araçlarının satışlarını durdurma kararı aldı.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
Alman otomobil devi 10 gündür emisyon skandallarına yönelik gelişmelerle gündemden düşmüyor.

İsviçre'den sonra Hollanda da Volkswagen'in dizel araçlarının satışını geçici olarak durdurdu

Hollandalı Volkswagen bayileri, Alman devinin emisyon hilesine dahil olma ihtimalleri nedeniyle, dizel VW modellerinin satışlarını durdurma kararı aldı.

 Audi, SEAT, Skoda ve Volkswagen’in Hollandalı ithalatçısı olan PON şirketi, bunun geçici bir karar olduğunu açıkladı. Açıklamada Hollanda’daki stoklardaki 4100 aracın bu durumdan etkilenebileceği ifade edildi.

16 MİLYON ARAÇ ETKİLENDİ

Volkwagen’dan yapılan son açıklamada, dünya genelinde 16 milyon dizel modelin emisyon hilesine dahil olabileceği ifade edildi.

ÇEK SKODA DA ETKİLENDİ

Volkswagen bünyesindeki Çek otomobil üreticisi Skoda Auto da emisyon skandalından etkilendiklerini belirtti. Şirketten yapılan açıklamada, yaklaşık 1,2 milyon araçta emisyon hilesinin görülme ihtimalinin olduğu söylendi. Şirketin sözcüsü Jozef Balaz, Volkswagen’in bu araçları geri çağıracağını ve zararı tazmin edeceğini söyledi.

ESKİ BAŞKANIN SUNUMU İPTAL EDİLDİ

Skandalların ardından görevinden istifa eden ve dün itibariyle hakkında soruşturma başlatılan Volkswagen’in eski CEO’su Martin Winterkorn’un daha önceden Macaristan’da yapması planlanan otomotiv sektörü sunumu iptal edildi

Kaynak: MeydanGazetesi
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha