• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Çin'den Türkiye'ye yolcu taşıyan havayollarına virüs uyarısı yapıldı

Çin'den Türkiye'ye yolcu taşıyan havayollarına virüs uyarısı yapıldı
0 0

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Çin'de ortaya çıkan virüs nedeniyle bu ülkeden İstanbul'a uçuşu olan havayolu şirketlerini gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

21 Ocak 2020 Salı 15:49

Çin'den yolcu taşıyan havayolu şirketleri ile yer hizmeti veren firmaları uyaran yetkililer, virüsün belirtilerini ve önlemlerini düzenledikleri toplantı ile anlattı.

 

DHA'nın haberine göre uçakta virüslü yolcunun tespit edilmesi durumunda ilk olarak yolcunun havalimanında özel kıyafetli ekipler tarafından alınarak karantina odasına götürüleceği, buradaki işlemlerin ardından ilgili sağlık kurumlarına gönderileceği öğrenildi.

 

Ayrıca havayolu yöneticilerinden böyle bir vaka ile karşılaşmaları halinde hemen Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü yetkililerine bilgi verilmesi istendi.

 

THY'nin Çin'den İstanbul'a yaptığı seferlerde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı öğrenildi.

 

Çin'den İstanbul'a THY'nin yanı sıra Çin Güney Havayolları (China Southern Airlines) ile Sichuan Airlines tarifeli sefer gerçekleştiriyor.

 

6 kişi hayatını kaybetti

 

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni virüs ciddi akciğer rahatsızlıklarına yol açıyor ve şimdiden iki farklı ülkeye de yayılmış durumda.

 

İlk kez Aralık ayında görülen virüs nedeniyle ölenlerin sayısı da 6'ya çıktı.

 

Çinli yetkililer virüse yakalanan 200'den fazla kişi tespit ettiklerini duyurdu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha