• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Enes Kanter de ABD'deki gösterilere katıldı, slogan attı

Enes Kanter de ABD'deki gösterilere katıldı, slogan attı
0 0

Türkiye’de, hakkında “terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla yakalama kararı bulunan basketbolcu Enes Kanter, ABD’de George Floyd’un öldürülmesinin ardından düzenlenen gösterilere katıldı.

1 Haziran 2020 Pazartesi 19:23

Sosyal medya hesabından, Boston'daki eylemlere katıldığı ana dair görüntüleri paylaşan Kanter, "Tarihin doğru tarafında ol" ifadesini kullandı. 

 

Türkiye’de, hakkında “terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla yakalama kararı da bulunan Kanter, kalabalık içinde bir açıklama da yaptı.

 

ABD'nin Minneapolis kentinde polisin boğazını diziyle sıkarak nefessiz bıraktığı siyahi George Floyd'un ölümünün ardından başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler 6’ıncı gününe girdi.

 

Mineapolis'te başlayan gösteriler ülkenin her yerine yayılırken, protestocular polis merkezlerini, polis araçlarını ve dükkanları yakmaya devam ediyor.

 

 

Kanter’e ait görüntülerde, protestocular arasına katılarak slogan attığı ve konuştuğu görülüyor.

 

Kanter, eylemler esnasında, George Floyd'un ölmeden önce söylediği son söz olan "I can't breathe" (Nefes alamıyorum" sözlerini tekrarladı.

 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Enes Kanter hakkında “terör örgütü üyeliği” suçlaması kapsamında iade talepnamesi düzenlemiş ve kırmızı bülten başvurusunda bulunmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha