• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Filistinli genci diri diri yakan Yahudi yerleşimciye müebbet

Filistinli genci diri diri yakan Yahudi yerleşimciye müebbet
0 0 1

İsrail mahkemesi, 2014 yılında Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Ebu Hudayr'ın katilini müebbet ve 20 yıl hapis cezasına çarptırdı.

4 Mayıs 2016 Çarşamba 08:50

Muhammed'in babası Hüseyin Ebu Hudayr, İsrail Merkez Mahkemesi'nin, oğlunu öldüren 31 yaşındaki Yusuf Haym bin Davud'u müebbet (25 yıl) ve 20 yıl hapis cezasına çarptırdığını söyledi.

 

Kararı kabul etmediklerini söyleyen Hudayr, "Bu karar beklediğimizin çok altında. Yarın İsrail İçişleri Bakanlığı'na giderek katilin evinin de yıkılmasını isteyeceğiz. Eğer katil Filistinli olsaydı cezası daha ağır olurdu" diye konuştu.

 

NE OLMUŞTU?

 

Filistinli Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz 2014'te şabah namazı için Kudüs'ün Şuafat bölgesindeki evinden çıktıktan sonra Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.

 

Geçen ay aynı davada yargılanan 2 kişiden biri müebbet, diğeri 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

KAYNAK: SPUTNIK

0 0 1
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    Memet can4 Mayıs 2016 Çarşamba 12:12 BİZDE OLSA ACABA BÖYLE HAKKANİYETLİ KARAR VEREBİLİMİYDİK ZOR DİYEBİLİRİM .DAİMA BİLDİĞİM SÖYLEDİĞİMDE HAK VE HUKUK VEYA ADALET KONUSUNDA BİZ MUSLUMAN BÜTÜN ÜLKELER OLARAK BAŞKA GAYRİ MUSLÜM ÜLKELER KADAR ADELATLİ OLMAYI BECEREMİYORUZ.BUNDAN DOLAYI İSRAİL YARGIÇLARINI VE ADALETİNİ BÖYLE BİR KARAR VERDİĞİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM.
YORUM EKLE

captcha