• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fransa Cumhurbaşkanı'ndan Esad açıklaması!

Fransa Cumhurbaşkanı'ndan Esad açıklaması!
0 0

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suriye'de yaşanan krizin Esad'ın gitmesiyle çözülebileceğini söyledi.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
 Hollande: Esad çözümün parçası olamaz

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suriye'deki sorunun Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın iktidardan uzaklaştırılmasıyla çözülebileceğini söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) 70. Dönem Genel Kurul Genel Görüşmeleri çerçevesinde üye ülke liderlerine hitap eden Hollande, Fransa'nın Suriye'deki savaşı sona erdirmek için küresel çaba göstererek sorumluluk üstleneceğini belirtti.

Sputnik'te yer alan habere göre, Hollande, Suriye'de çatışmanın, Esad'ın iktidardan uzaklaştırılmasıyla sona erebileceğini ifade ederek, "Esad sorunun kökeni, çözümün parçası olamaz… Esad gitmeli" ifadesini kullandı.

'BATI'NIN YAPTIKLARI YETERSİZ'
Suriye'deki katliamlarla ilgili sadece IŞİD'i suçlamanın, bu örgütün oluşmasına zemin hazırlayan rejime mazeret yarattığını söyleyen Hollande, komşu ülkelere sığınan milyonların ve Avrupa'ya gitmek isteyen sığınmacıların sadece savaştan değil, "Esad rejiminden de kaçtığını" vurguladı.

Batı ülkelerini de eleştiren Hollande, mevcut sığınmacı krizine karşı Batı'nın yaptıklarının çok yetersiz olduğunun altını çizdi.

Kaynak: Radikal
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha