• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fransa'da Ürdünlü öğrenciler Arapça konuştukları gerekçesiyle saldırıya uğradı

Fransa'da Ürdünlü öğrenciler Arapça konuştukları gerekçesiyle saldırıya uğradı
0 0

Fransa'nın Angers kentinde Ürdün vatandaşı iki öğrencinin aralarında Arapça konuştukları gerekçesiyle saldırıya uğradıkları bildirildi. Fransız savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Ürdün Büyükelçiliği Fransız makamlardan açıklama istedi.

26 Ekim 2020 Pazartesi 13:51

Fransız basınında yer alan haberlere göre Muhammad Abu Eid adlı Ürdünlü öğrenci 22 Ekim'de kız kardeşiyle birlikte bindikleri otobüste aralarında Arapça konuşuyorlardı. Öğrenciler bir müddet sonra yanlarına gelen bir adam ve bir kadının önce sözlü tacizine uğradı. Saldırganların "Burası Fransa, neden Arapça konuşuyorsunuz? O zaman ülkenize geri dönün. Ne işiniz var burada?" şeklinde konuştuğu kaydedildi. Sözlü tacizin ardından darp edilen gençler otobüsten indikten sonra bir öğrenci yurduna sığınarak polisin gelmesini beklediklerini aktardı.

 

Hastane, yaralarından dolayı Muhammad'e 3, kız kardeşine ise 1 günlük "çalışamaz raporu" verdi.

 

Haber ajansı AFP'nin sorularını yanıtlayan Angers Savcısı Eric Bouillard, darp izlerinin kurbanların ifadeleriyle uyuştuğunu ve muhtemel ırkçı bir saldırının söz konusu olduğunu belirtti.

 

Savcı Bouillard, olayın gençlerin Arapça konuşması üzerine başladığı bilgisini doğruladı. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, saldırganların henüz tespit edilemediği kaydedildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha