• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Futbolda ilk: Amedspor doktoruna kırmızı kart ve beş maç ceza

Futbolda ilk: Amedspor doktoruna kırmızı kart ve beş maç ceza
0 0

Değişen yönetmelikle sahaya çıkanlar dışında saha kenarında görev alan ekipler de kart görebiliyor. Türkiye'de ilk kez bir kulüp doktoruna kırmızı kart ve beş maç ceza verildi.

6 Aralık 2019 Cuma 12:33

Siyasi gerekçelerler çok kez cezalandırılan Amedspor'un Kulüp doktoru Hakan Tekin'e PFDK 5 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübeye giriş yasağı ile 3 bin TL para cezası verdi.

 

Uzun yıllardır kulüpte doktorluk yapan Dr. Hakan Tekin’e geçen hafta oynanan Çorumspor maçında, rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübeye giriş yasağı ile 3 bin lira para cezası verildi. 

 

İlk kez bir maçta hakem tarafından kulüp doktoruna kırmızı kart gösterilirken, bunun yeni yönetmelik ile mümkün hale geldiği öğrenildi. 

 

Dr. Hakan Tekin, daha önce takımının uçak ile yaptığı yolculukta, aynı uçakta fenalaşan bir yolcuya yaptığı müdahale ile Türkiye gündemine gelmişti. 

 

Amedspor takım doktoru Hakan Tekin, maçta kendi takımlarına tepki gösterdiği sırada kalp krizi geçiren bir Karagümrükspor taraftarının hayatını da kurtarmıştı. Tekin, dilini yutan taraftara zamanında müdahale ederek, yaşama döndürmüştü.

 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ayrıca, Çorumspor maçında “taraftarın neden olduğu saha olayları”nedeniyle Amedspor’a 6 bin TL para cezası verdi.​​​​​​

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha