• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gelecek ay yapılacak Libya gündemli toplantıya İtalya ev sahipliği yapacak

Gelecek ay yapılacak Libya gündemli toplantıya İtalya ev sahipliği yapacak
0 0

İtalya, gelecek ay yapılacak Libya toplantısına ev sahipliği yapacak

16 Şubat 2020 Pazar 13:34

Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin canlandırılması amacıyla düzenlenen Libya Uluslararası İzleme Komitesi toplantısı Almanya'nın Münih kentinde başladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Türkiye'yi temsil etmek üzere toplantıya katıldı. 

 

Başkent Berlin'de 19 Ocak'ta düzenlenen Libya Konferansı'nın devamı niteliğindeki Libya Uluslararası İzleme Komitesi toplantısına, Dışişleri Bakanı Heiko Maas ev sahipliği yapıyor.

 

Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun temsil ettiği toplantıya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin beş daimi üyesi ABD, Rusya, Çin, Fransa ve Britanya ile Mısır, İtalya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden temsilciler katılıyor. Toplantıda, Libya'da ateşkes ve silah ambargosunun uygulanması konularının tartışılması bekleniyor.

 

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, "Tüm taraflar Berlin Konferansı'ndaki hedefleri tekrar teyit etti" ifadelerini kullandı.

 

Gelecek toplantı İtalya'da

 

İtalya, ateşkes ve silah ambargosu uygulamalarındaki ilerlemeyi görüşmek için gelecek ay Libya toplantısına ev sahipliği yapacak.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha