• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hindistan yabancı ziyaretçilere sınırlarını açtı, Türkiye liste dışı kaldı

Hindistan yabancı ziyaretçilere sınırlarını açtı, Türkiye liste dışı kaldı
0 0

Korona virüsüne karşı alınan sıkı önlemlerin adım adım hafifletilmesiyle, sınırlarını yeniden açma kararı alan ülkeler arasına Hindistan'da eklendi.

15 Ekim 2021 Cuma 17:30

Hindistan hükümeti, 1,5 yıldır yabancı yolculara kapalı olan sınırlarını yeniden açıyor. Hindistan İçişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, “Ülkedeki günlük enfeksiyonların toplamı Mayıs ayında 400 bin civarındaydı, şimdi ise 20 binin altına düştü ve aşılama oranları da gayet iyi gidiyor.” denildi.

 

Yabancı ziyaretçilere sınırlarını yeniden açma kararı alan Hindistan hükümeti 15 Kasım itibariyle, ülkeye uçuşların başlayacağını bildirdi.

 

Farklı ülkelerden gelecek olan yolculara sınırların açılacağı günün, Hindistan’ın “Yerli turist bayramı” sezonuna denk gelmesi ise sağlık yetkililerini endişelendirdi.

 

Yetkililer, yerli ve yabancı turistlerin sağlık güvenliği kurallarına sıkı sıkıya uymaması durumunda, yeniden enfeksiyon artışı olması ihtimaline karşı uyardı.

 

TÜRK VATANDAŞLARINA YASAK

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Hindistan hükümeti, Türk vatandaşlarının ülkeye girişine henüz izin vermiyor.

 

NEGATİF SONUÇ VEYA QR KODU ZORUNLULUĞU

 

Hindistan’a gitmek isteyen yolcuların, uçağa binmeden önce aşı kartını veya uçuşlarından 72 saat önce yaptırdığı negatif test sonucunu göstermesi gerekiyor.

 

Resmi verilere göre, 2020’de Hindistan’ı üç milyondan az yabancı turist ziyaret etti ve bu 2019’a kıyasla yüzde 75’ten fazla bir düşüş olarak kayıtlara geçti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha