• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İngiliz hükümeti bir ay boyunca restoran faturalarının yarısını ödeyecek

İngiliz hükümeti bir ay boyunca restoran faturalarının yarısını ödeyecek
0 0

Birleşik Krallık'ta ekonomiyi canlandırmak için hazırlanan "Yardım etmek için dışarıda ye" (Eat out to help out) kampanyası pazartesi günü başladı. Bu kapsamda hükümet dışarıda yiyecek veya içecek tüketen kişilerin faturasının yarısını ödeyecek.

3 Ağustos 2020 Pazartesi 14:22

Ağustos ayı boyunca her hafta pazartesiden çarşambaya geçerli olan kampanyaya katılmak için programa dahil olan 72 bin restoran veya kafelerden birine oturmak yeterli.

 

Kampanyadan faydalanmak için herhangi kupon veya belgeye ise ihtiyaç yok. İşletmeler, müşterilerine tükettikleri yiyecek ve içecekler için doğrudan yüzde 50 indirimli fatura getiriyor.

 

Kampanya kişi başına tek seferde 10 sterlin (yaklaşık 90 TL) ile kısıtlı olsa da gün içinde istendiği kadar kullanılabiliyor. Alkol tüketimi kampanya kapsamına dahil edilmiyor.

 

Yetkililer, kampanya için geçen hafta açılan internet sitesini bugüne kadar 3 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiğini belirtiyor.

 

Kampanyaya büyük 'fast food' zincirlerinin de dahil edilmesi ise obeziteyi tetikleyebileceği gerekçesiyle eleştiriliyor.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - ENİS GÜNAYDIN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha