• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İngiltere'den Rusya'ya: Çok basit bir mesajım var, ne yaptığınızı biliyoruz

İngiltere'den Rusya'ya: Çok basit bir mesajım var, ne yaptığınızı biliyoruz
0 0

İngiltere Başbakanı May, Rusya’yı 'sahte haberler'le seçimlere karışmakla suçlayarak "Hepimizin bel bağladığı uluslararası düzeni tehdit ediyor. Rusya için çok basit bir mesajım var. Ne yaptığını biliyoruz ve başarılı olamayacaksın" dedi.

14 Kasım 2017 Salı 19:55

İngiltere Başbakanı Theresa May, Rusya’yı ‘medyada sahte haberler yayınlayarak seçimlere karışmakla, batıda karışıklık çıkarmak adına bilgiyi silah olarak kullanmakla’ suçladı.

 

Londra Finans Merkezi Belediye Başkanı Charles Bowman’ın verdiği bir yemekte konuşan May, Rusya’nın eylemlerinin “ölçeği ve doğasını” eleştirerek hepimizin bel bağladığı uluslararası düzeni tehdit ettiğini ileri sürdü.

 

Rusya’nın son yıllarda batılı kuruluşları alt etmek için yaptığı iddia edilen faaliyetleri sıralayan May, “Rusya için çok basit bir mesajım var. Ne yaptığını biliyoruz ve başarılı olamayacaksın. Çünkü demokrasilerimizin direncini, özgür ve açık toplumların dayanıklı cazibesini ve biz batılı ülkeleri müttefik olarak birbirine bağlayan taahhütleri hafife alıyorsun” dedi.

 

May bu tepkiyi, özel bir durum üzerine değil dünya genelinde birçok istihbarat ajansının Rusya’nın batı siyasetine müdahale ettiğine ilişkin kanıtlar bulması üzerine verdiğini belirtti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha