• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

IŞİD’den ABD’li komutanlara tehdit: Adresinizi biliyoruz

IŞİD’den ABD’li komutanlara tehdit: Adresinizi biliyoruz
0 0

IŞİD’in son yayınladığı ‘hedef alınacak kişiler’ listesinde üst düzey ABD’li askeri yetkililerin de yer alması, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’u alarm durumuna geçirdi.

3 Mayıs 2016 Salı 13:07

IŞİD’e yakın bir hacker grubunun yayınladığı listede 70’i aşkın ABD’li askeri yetkilinin adı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi ve fotoğraflarını içeren kapsamlı bilgilerin yer aldığı bildirildi. İnternette yayınlanan bu bilgilerin, Suriye’de IŞİD’e yönelik operasyonlarla bağlantılı askeri yetkililere ait olduğu belirtildi.

 

‘HER HAREKETİNİZİ TAKİP EDİYORUZ’

 

Listenin ilk sırasında Suriye’de ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin komutanı olan Üsteğmen Sean McFarland yer alıyor. IŞİD’in ABD’li yetkililere yönelik tehdit mesajında “IŞİD’e karşı saldırılarınızı ve Müslümanlara yönelik bombardımanı sürdürdüğünüz sürece, sizin e-posta adreslerinizde ve bilgisayar sistemlerinize olduğumuzu, her hareketinizi takip ettiğimizi ve kaydettiğimizi bilin. İsimlerinizi ve adreslerinizi biliyoruz ve tüm bu bilgileri Allah’ın izniyle kendi topraklarınızda boyunlarınızı vuracak olan halifeliğin askerlerine vereceğiz” denildi.

 

Pentagon sözcüsü Adrian Galloway ise, bu listenin doğru olup olmadığı konusunda açıklama yapmadı ancak bu tür tehditlerin ABD’nin askeri eylemlerini etkilemeyeceğini söyledi. Galloway, “Askerlerimizin ve ailelerinin güvenliğini sağlamak için her türlü önlemi alıyoruz ve bu önlemleri artırmaya hazırız” diye konuştu.

 

KAYNAK: SPUTNIK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha