• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İtalyan halkı haykırdı: “Eğer bizi kapatıyorsan, bize ödeme yapmak zorundasın”

İtalyan halkı haykırdı: “Eğer bizi kapatıyorsan, bize ödeme yapmak zorundasın”
0 0

İtalya'da gece saatlerinde başlayan sokağa çıkma yasağı,"Eğer bizi kapatıyorsan, bize ödeme yapmak zorundasın" şiarıyla protesto edildi

24 Ekim 2020 Cumartesi 18:42

İtalya’da koronavirüs vakalarının artması nedeniyle gece saatlerinde başlayan  sokağa çıkma yasağı, yüzlerce kişinin katıldığı gösteriyle protesto edildi. İtalya halkı pandemi sürecinde yaşananları “Eğer bizi kapatıyorsan, bize ödeme yapmak zorundasın” yazılı pankartla protesto etti.

 

Polis, yapılan eylemlere ses bombası, meşale ve gaz bombası ile saldırdı. Şehir merkezinde pek çok yerde sokak çatışması yaşandığı ve yaralananların olduğu ifade edildi.

 

Yasaklar artacak

 

DHA’nın haberine göre Lombardiya’da dün, Campania ve Lazio bölgelerinde ise bugünden itibaren başlayan gece sokağa çıkma yasağı, Piyemonte ile Kalabriya bölgelerinde de uygulanacak. Lazio Bölgesi’nde ilan edilen gece sokağa çıkma yasağına ilaveten bölgenin de başkenti olan Roma’da belediyenin kararıyla gençlerin toplandığı ve kalabalıkların oluştuğu bazı meydan ve caddeler, saat 21.00’de kapatıldı.

 

İtalya’da dün 20 bine yakın vaka tespit edildi

 

İtalya’da son 24 saatte 19 bin 143 yeni vaka tespit edilmiş, bu sayı salgının başından bu yana bir günde görülen en yüksek vaka sayısı olmuştu. Ülkede salgının başladığı 21 Şubat’tan beri 484 bin 869 kişiye virüs tanısı konuldu, 37 bin 59 kişi hayatını kaybetti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha