• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Joe Biden: Bu bir ihanettir

Joe Biden: Bu bir ihanettir
0 0

Donald Trump'ın 2020 Başkanlık seçimlerindeki olası rakibi Joe Biden da, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'nin Kuzey Suriye operasyonunun önünü açan kararına tepki gösteren bir paylaşımda bulundu.

10 Ekim 2019 Perşembe 10:35

Biden, "İki gün önce, Trump, ordumuzu gafil avlayarak, fevri bir şekilde Suriye'ye müdahale etmesi için Türkiye'ye yeşil ışık yaktı. Bugün, sonuçlarını görüyoruz. Türk güçleri, IŞİD'in hakkından gelmemizde bize yardımcı olan savaşçılara saldırıyor. Bu bir ihanettir, terörist tehdit üzerindeki baskıyı azaltır, bizi daha az güvenli yapar.

 

ABD Savunma Bakanlığı muhabirlerinden Jack Detsch, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Başkanı Jim Inhofe, Türkiye'nin Suriye'ye saldırısının, IŞİD'le savaşı felce uğrattığı için 'kabul edilemez' olduğunu ve 'ağır ekonomik, politik ve güvenlik sonuçları' olacağını söyledi" ifadelerini kullandı.

 

CNN Ulusal Güvenlik muhabiri Ryan Browne da, yine Jim Inhofe'nin, "Türkiye, Suriye'de meşru güvenlik çıkarları tehlike altında olan önemli bir NATO müttefiki, ancak Suriye'deki tek taraflı askeri müdahale kabul edilemez" sözlerine dikkat çekti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha