• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kaza yapan II. Elizabet'in eşi Prens Philip sürücü ehliyetini polise teslim etti

Kaza yapan II. Elizabet'in eşi Prens Philip sürücü ehliyetini polise teslim etti
0 0

Geçtiğimiz ocak ayında trafik kazası geçirerek gündeme gelen İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Edinburg Dükü Prens Philip kullanmaktan vazgeçtiği sürücü ehliyetini polise teslim etti.

10 Şubat 2019 Pazar 15:58

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada "Edinburg Dükü dikkatli bir şekilde durumu değerlendirdikten sonra sürücü ehliyetini kullanmaktan vazgeçme kararı aldı." ifadeleri kullanıldı.

 

97 yaşındaki Prens Philip, Londra'nın yaklaşık 180 kilometre kuzey doğusunda yer alan Sandringham bölgesi civarında 17 Ocak tarihinde kaza yapmış, arabası ters dönen prens kazayı yara almadan atlatmıştı. Kazayı yapan diğer araçta ise kadın bir yolcunun kolunun kırıldığı açıklanmıştı.

 

Edinburg Dükü söz konusu kazadan 48 saat sonra, emniyet kemeri takmadan araba kullanırken görüntülendi.

 

Birleşik Krallık yasalarına göre, 70 yaşını geçen bir kişi 3 yılda bir ehliyetini yenilemesi gerekiyor. Ancak Kraliçe Elizabeth ve Prens Philip'in ehliyet alması gerekmiyor.

 

Prens Philip 2017 yılında resmi olarak kamu işlerinden emekli olduğunu, 92 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth ise artan iş yükü dolayısıyla mesaisini azalttığını duyurmuştu. İngiliz Kraliyet Ailesinin en yaşlı isimleri olan çift, 20 Kasım 1947'den beri evliliklerini sürdürüyor.

 

KAYNAK: EURONEWS /  Kerem Congar

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha