• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kobe Bryant'ın öldüğü kazanın detayları ve telsiz kayıtları ortaya çıktı

Kobe Bryant'ın öldüğü kazanın detayları ve telsiz kayıtları ortaya çıktı
0 0

Dünya basketbol tarihinin en iyileri arasında gösterilen Kobe Bryant ve kızı Gianna'nın öldüğü helikopter kazasına ait detaylar ve telsiz kayıtları ortaya çıktı.

27 Ocak 2020 Pazartesi 16:18

Helikopterde sekiz yolcu ve bir pilot olmak üzere dokuz kişi bulunuyordu ve hepsi hayatını kaybetti. Airporthaber'in aktardığı bilgilere göre kazayı ilk duyuran TMZ, kazaya havanın sisli olması ve pilotaj hatasının neden olduğunu duyurdu.

 

Habere göre kaza, sisli havada görüş açısını kaybeden pilotun dağlık alana yönelmesinin ardından gerçekleşti. Yoğun sisli havaya karşın helikopteri havalandıran pilot, bu sırada kule ile irtibat kurdu.

 

Kulenin "Çok alçak uçuyorsunuz" uyarısı sonrası pslth Burbank Havalimanı'na inmek istedi. Ancak hem uçuş trafiği hem de sis nedeniyle başarılı olamayan pilot güneye yöneldi.

 

 

Dağlık alana yönelen helikopterin bu dönüş sırasında 1200 feet'ten 2000 feet'e kadar yükseldiği, tırmanış sonrası helikopterin düştüğü belirtildi.

 

Basketbola damga vuran Kobe Bryant sadece 41 yaşında büyük bir miras bıraktı. 20 yıllık kariyerinde 18 kez All Star'a seçilen ve 5 şampiyonluk kazanan Kobe Bryant, Los Angeles'taki kariyeri boyunca jenerasyonunun en büyük oyuncularından biri oldu.

 

2016'da NBA'in en çok sayı atan 3. ismi olarak potalara veda eden Kobe Bryant, salon dışında da kısa bir filmle Oscar kazandı. Medya yöneticiliğine adım atan Kobe Bryant, kadın sporuna verdiği destekle de dikkat çekti ve bir çok genç sporcuya ilham kaynağı oldu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha