• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kudüs'te İsrailli güvenlik görevlisini bıçakla öldüren Filistinli öldürüldü

Kudüs'te İsrailli güvenlik görevlisini bıçakla öldüren Filistinli öldürüldü
0 0

Kudüs'te İsrailli bir güvenlik görevlisini bıçakla ağır yaralayan bir Filistinli vatandaşı açılan ateş sonucu öldürüldü.

19 Mart 2018 Pazartesi 10:50

İsrail basınına göre, 30 yaşındaki güvenlik görevlisi hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşamını yitirdi. Saldırganın 28 yaşındaki Filistinli Abdurrahman Beni Fazıl olduğu açıklandı.

 

Polis saldırıyla ilgili soruşturmasına devam ederken Batı Şeria'yı yöneten El Fetih, Twitter üzerinden saldırganın Türk olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu.

 

İsrail ve dünyadan pek çok basın kuruluşu saldırının ardından saldırganın üzerinden Türk pasaportu çıktığını ve saldırganın Türkiye vatandaşı olduğunu belirtmişti. BBC Türkçe de haberin ilk halinde saldırganın Türk olduğunu yazmıştı.

 

İsrail'de daha sonra saldırıyla ilgili haberlere yayın yasağı getirildi.

 

Saldırı sonrası açıklama yapan İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan, "Olaya hızla müdahale eden ve daha fazla yaralanmaya mahal vermeden saldırganı öldüren polisimizi kutluyorum" dedi.

 

Batı Şeria'da Cuma günü de bir Filistinli motosikletini İsrail askerlerinin üstüne sürmüş, 2 asker ölmüştü.

 

İsrail'de İngilizce yayımlanan Haaretz gazetesine göre Hamas saldırı sonrası bir açıklama yaptı ve saldırıyı takdir ettiğini açıkladı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha