• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Londra'da şiddetli yağış sele neden oldu, otobüsler yolda kaldı

Londra'da şiddetli yağış sele neden oldu, otobüsler yolda kaldı
0 0

İngiltere'nin başkenti Londra'da şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel nedeniyle birçok yol ulaşıma kapanırken, araçlar yolda mahsur kaldı. Bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

26 Temmuz 2021 Pazartesi 15:37

Küresel iklim kriziyle birlikte son dönemde özellikle Avrupa'da yaşanan aşırı ve ani yağışlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İngiltere de tıpkı Almanya gibi aşırı sağanak yağışın etkisi altına girdi.

 

Otobüsler yollarda mahsur kaldı

 

Londra'nın güneybatısındaki Queenstown Road istasyonunun yakınında, 3 farklı çift katlı Londra otobüsünün bir demiryolu köprüsünün altında mahsur kaldığı söylendi. Walthamstow'daki bazı sürücüler de yağmur şiddetlenince araçlarını terk etmek sorunda kaldıklarını aktardı.

 

Belediye Başkanı Sadiq Khan da sosyal medya paylaşımında, acil servislerin "Londra genelinde sel ile mücadele ettiğini" belirterek, insanlara su basmış alanlarda yürümekten veya araba kullanmaktan kaçınmalarını tavsiye etti.

 

Öte yandan yapılan araştırmada, Avrupa'daki şiddetli yağmur fırtınalarının küresel iklim değişikliğiyle birlikte artan nem ve daha yavaş hareket eden bulutlar nedeniyle 2100 yılına kadar karalarda 14 kat artacağı tespit edildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha