• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Macron: Bu saldırı değerlerimize karşı yapıldı, ama asla teslim olmayacağız, vazgeçmeyeceğiz

Macron: Bu saldırı değerlerimize karşı yapıldı, ama asla teslim olmayacağız, vazgeçmeyeceğiz
0 0

Fransa’nın Nice kentinde bir kilisede üç kişinin öldürüldüğü bıçaklı saldırıyla ilgili konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Bu değerlerimize karşı düzenlenen bir saldırı, hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğiz" dedi.

29 Ekim 2020 Perşembe 19:15

Saldırının gerçekleştiği Notre-Dame Kilisesi'ne gelerek incelemelerde bulunan Macron, "Buradan bütün ulusun, Fransa'daki ve yurt dışındaki tüm Katoliklerle beraber olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bir kez daha saldırıya uğruyorsak, bu bizim değerlerimiz ve özgürlüğümüze karşı. Ama topraklarımızda özgürce inanmaya devam edeceğimizi ve hiçbir teröre teslim olmayacağımızın garantisini veriyorum. Bunu büyük bir açıklıkla söylüyorum, pes etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

'Kesinlikle bölünme ruhuna teslim olmamalıyız'

 

Macron konuşmasının devamında, "Fransa'da sadece bir topluluk var, o da ulusal topluluktur. Bu zamanlarda birlikteliğimizi korumalıyız ve kesinlikle bölünme ruhuna teslim olmamalıyız" dedi.

 

Fransız lider, ibadethanelerin ve okulların korunmasının güçlendirileceğini ve koruma misyonu üstlenen "Sentinel" Operasyonu kapsamında konuşlandırılan asker sayısının 3 binden 7 bine çıkarıldığını ifade etti.

 

Nice kentinde bulunan Notre Dame Kilisesi yakınlarında bu sabah saatlerinde bir kişi bıçaklı saldırı düzenleyerek 3 kişiyi öldürmüş, çok sayıda kişiyi yaralamıştı.

 

Saldırgan yakalanırken, Fransa Terörle Mücadele Savcılığı olaya ilişkin soruşturma başlatmıştı.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - HÜSEYİN KOYUNCU

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha