• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Merkel'den 'güvenli bölge' açıklaması!

Merkel'den 'güvenli bölge' açıklaması!
0 0

Fransa, Suriye'de Ankara'nın ortaya attığı “uçuşa yasak bölge” fikrine yeşil ışık yakarken, Almanya Başbakanı Angele Merkel'den ret yanıtı geldi.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
Merkel Suriye'nin kuzeyinde mülteciler için oluşturulacak bir güvenli bölgenin mültecileri katliam riskiyle karşı karşıya bırakacağını söyledi.

El Arabiya'nın haberine göre Berlin'de partisinin milletvekilleriyle görüşen Merkel, Suriye'nin kuzeyinde kurulacak bir güvenli bölge konusunda endişeli olduklarını açıkladı.

Srebrenica'da katledilen 8 bin Müslümana atıfta bulunarak, “Güvenliği garanti altına alamazsak ortaya Srebrenica'dan daha kötü bir durum çıkar,” dedi.

Buna karşılık Fransa Dışişleri'nden yapılan açıklamada, Paris'in Suriye'nin kuzeyinde mültecilerin yaşayabileceği uçuşa yasak bölge talebine olumlu yaklaştığı kaydedildi.

Açıklamada Cumhurbaşkanı François Hollande'ın sözleri hatırlatılarak, “IŞİD ve rejim güçlerinin dışındaki tüm kuvvetlerin katılımıyla oluşturulacak uçuşa yasak ve mültecilerin gelerek yaşayabileceği güvenli bölge” fikrine Fransa”nın taraftar olduğu kaydedildi.

Kaynak: DHA
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha