• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Merkel'in sığınmacı politikasına bir saldırı da Trump'tan geldi

Merkel'in sığınmacı politikasına bir saldırı da Trump'tan geldi
0 0

Almanya Başbakanı Angela Merkel, her cephede sığınmacı karşıtı siyasilerin saldırısı altında.

18 Haziran 2018 Pazartesi 22:32

ABD Başkanı Donald Trump, G7 zirvesinde kavga ettiği Angela Merkel'i bu kez kendi göç karşıtı politikalarına malzeme etti.

 

Eşi Melania Trump'ın Meksika sınırından ABD'ye yasa dışı giren aileleri birbirinden ayıran sıfır tolerans uygulamasına ''Nefret ediyorum'' tepkisini göstermesinin ardından ABD Başkanı Twitter'dan savunmaya geçti.

 

'ABD'yi yasa dışı giriş yapan çetelerin katliam ve suçlarının kasıp kavurduğunu' iddia edip 'Demokrat Partilileri dünyanın en kötü göçmen yasalarını düzeltmek için gerekli oyları vermemekle' suçlayan Trump, şöyle devam etti:

 

'ALMANYA HALKI LİDERLİĞİNE SIRTINI DÖNÜYOR'

 

''Göç zaten temelleri sağlam olmayan Berlin koalisyonunu sallarken Almanya halkı liderliğine sırtını dönüyor. Almanya'da suç fırladı gitti. Kültürünüzü böylesine güçlü ve şiddetli şekilde değiştiren milyonlarca insanın içeri girmesine izin vererek Avrupa çapında çok büyük hata yapıldı!''

 

LATİN AMERİKA'YA 'EN TEHLİKELİ YER' DEDİ

 

'Avrupa'da göçle ilgili yaşananların Amerika'nın başına gelmesini istemediklerini' dile getiren Trump, bu kez Latin Amerika ülkelerine karşı saldırıya geçti:

 

''Çocuklar, Yeryüzündeki en kötü suçluların bazıları tarafından ülkeye girmek için kullanılıyor. Sınırın güneyinde vuku bulan suça dönüp bakan var mı? Bu tarihi. Bazı ülkeler dünyadaki en tehlikeli yerler. Bu ABD'de gerçekleşmeyecek.''

 

​'ABD, GÖÇMEN KAMPI OLMAYACAK'

 

Trump, Ulusal Uzay Konseyi toplantısında da şöyle konuştu:

 

''ABD, göçmen kampı olmayacak. Sığınmacı ağırlama tesisi de olmayacak, bu kesinlikle olmayacak.''

 

KAYNAK: SPUTNİK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha