• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Miami polisi göstericilerin önünde diz çöküp af diledi

Miami polisi göstericilerin önünde diz çöküp af diledi
0 0

ABD'de George Floyd'un öldürülmesini protesto gösterileri tüm hızıyla sürerken, altı gündür ülkeyi kasıp kavuran eylemlerde 4 binden fazla kişi gözaltına alındı.

1 Haziran 2020 Pazartesi 23:43

Kimi eyaletlerde, siyahlara yönelik ırkçı uygulamalar yüz binlerin katılımıyla protesto edilirken, polisin göstericilere uyguladığı şiddete dair sosyal medyada çok sayıda video ve fotoğraf paylaşılıyor.

 

Ancak polis şiddeti karşısında kimi yerlerde polislerin göstericilerin safında yer aldığı hatta bazılarının göstericilerin önünde diz çökerek özür diledikleri anlara dair görüntüler, sosyal medyanın gündemine oturdu.

 

Miami'de bazı polis memurları, Floyd'ın beyaz bir polis tarafından boğazına basıldıktan sonra nefessiz kalarak hayatını kaybetmesinin ardından, protesto için polis merkezi önüne gelen göstericilerin önünde diz çöktü ve özür diledi. 

 

Resim

 

Floyd, 25 Mayıs'ta polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybettikten sonra ülke geneline yayılan protestolar hız kesmeden sürüyor.

 

Resim

 

Miami Coral Gables'de karşı karşıya gelen polis ve göstericiler karşılıklı olarak birbirleri önünde diz çöktü ve Floyd'un anısına dua etti. 

 

Resim

 

O anlar sosyal medyanın gündemine de damga vurdu.

 

Resim

Resim

Resim

Resim

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha