• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Milyarder iş insanı Jeffrey Epstein cezaevinde intihar etti

Milyarder iş insanı Jeffrey Epstein cezaevinde intihar etti
0 0

Cinsel taciz suçundan sabıkası bulunan ve seks amaçlı insan kaçakçılığı suçlamasıyla cezaevinde tutuklu bulunan ABD'li milyarder iş adamı Jeffrey Epstein, intihar etti.

10 Ağustos 2019 Cumartesi 16:31

ABD'de seks amaçlı insan kaçakçılığıyla ve çocuk istismarıyla suçlanan tutuklu milyarder iş adamı Jeffrey Epstein, Manhattan'daki Metropolitan Merkez Hapishanesi'ndeki hücresinde ölü olarak bulundu. Eppstein'in intihar ettiği belirtildi.

 

İki hafta önce de Epqstein hücresinde boynunda yara izleriyle hücresinde baygın olarak bulunmuştu. Eppstein, reşit olmayan kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturma suçlamalarıyla yargılanıyordu. Epstein'ın malikanesinde 6 Temmuz'da yapılan aramada nakit para yığını, düzinelerce elmas ve sanık için düzenlenmiş sahte pasaport ile yüzlerce genç kadının cinsel içerikli fotoğraflarının ele geçirildiği belirtilmişti.

 

Başsavcı Yardımcısı Alex Rossmiller de davanın Epstein'ın aleyhine her geçen gün daha da güçlendiğini belirterek, küçük yaşta cinsel tacize uğrayan diğer kadınların da yetkililerle temasa geçmeye başladığını açıklamıştı.Fransa'nın başkenti Paris'ten özel uçağıyla dönerken New Jersey'deki Teterboro Havaalanı'nda gözaltına alınan 66 yaşındaki Eipstein'ın, en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaşın altındaki onlarca genç kıza cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanacağı belirtilmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha