• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

New York Belediye Başkanı kızının George Floyd protestoları sırasında gözaltına alındığını doğruladı: “Onunla gurur duyuyorum”

New York Belediye Başkanı kızının George Floyd protestoları sırasında gözaltına alındığını doğruladı: “Onunla gurur duyuyorum”
0 0

ABD’de George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesinin ardından başlayan protestolarda New York Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun kızı da gözaltına alındı.

1 Haziran 2020 Pazartesi 18:09

ABD geneline yayılan George Floyd protestolarında, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun 25 yaşındaki kızı Chiara de Blasio da cumartesi gecesi Manhattan’da gözaltına alınanlar arasında yer aldı.

 

Chiara’nın ‘yasadışı’ gösteriye katıldığı, trafiği engellediği ve bölgeden ayrılmayı reddettiği için gözaltına alındığı açıklandı. Gözaltı sırasında Chiara’nın kim olduğunu söylemediği ancak adres olarak belediye başkanlığı konutunu gösterdiği kaydedildi.

 

Chiara de Blasio’nun kısa süre sonra serbest bırakıldığı duyuruldu.

 

“Onunla gurur duyuyorum” diyen Belediye Başkanı, kızının “barışçıl bir şekilde davrandığını ve yaptığı her şeyin barışçıl protesto kapsamında olduğuna inandığını” söyledi.

 

De Blasio, basın toplantısında protestocuların çoğunun barışçıl şekilde davrandığını da belirtti.

 

Belediye Başkanı, New York Valisi Andrew Cuomo ile ülkenin başka şehirlerinde olduğu gibi bu gece sokağa çıkma yasağı getirilmesini görüşeceğini söyledi.

 

Haberi ilk duyuran New York Post gazetesi, Chiara de Blasio’nun “yasadışı toplanma” gerekçesiyle gözaltına alındığını kaydetmişti. Chiara de Blasio serbest bırakıldı.

 

Kızı gözaltına alındığı sıralarda Bill de Blasio bir basın toplantısı düzenleyerek, “Bütün barışçıl protestoları takdir ediyoruz ve saygı duyuyoruz fakat şimdi eve dönme zamanınız geldi” demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha