• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

New York Times, birinci sayfasında Covid-19’dan ölenlerin isimleriyle çıktı: "Hesap edilemez kayıp"

New York Times, birinci sayfasında Covid-19’dan ölenlerin isimleriyle çıktı:
0 0

Dünyanın önde gelen gazetelerinden New York Times, koronavirüs salgını sebebiyle ülkede yaşamını yitirenlerin sayısının 100 bine yaklaştığı günlerde çarpıcı bir birinci sayfa hazırladı.

24 Mayıs 2020 Pazar 13:21

Koronavirüsün en çok vurduğu ülkelerden ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, ölümlerin basit birer sayıdan ibaret olmadığını göstermek için dikkat çekici bir birinci sayfa hazırladı.

 

100 bine yaklaşan ölümün yaşandığı ülkede duruma dikkat çekmek isteyen gazete yönetimi salgının başladığı günden beri yaşamını yitirenlerin isimlerini birinci sayfaya taşıdı.

 

Gazetenin hamlesi sosyal medyada gündem oldu.

 

100 bin psikolojik sınırını geçmeye çok yakın olan ülkede salgından en çok etkilenen şehirlerden biri olan New York’ta merkezi bulunan gazetenin ilk sayfasında yaklaşık bin isim varken diğer isimler de arka sayfalarda yer buldu.

 

The front page of The New York Times for May 24, 2020 pic.twitter.com/d14JhFp4CP

— The New York Times (@nytimes) May 24, 2020

 

Haberi yapan editörlerden Simone Landon, haftalar boyunca ülke çapındaki bütün gazeteleri tarayarak ölüm ilanlarına baktıklarını söyledi. Landon, “Her insan özel ve eşsiz bir bireydi. Onları hatırlamak için yaptık” ifadesini kullandı.

 

Ulusal haberler editörü Marc Lacey ise, “Ben insanların 100 yıl sonra baktıklarında şu an neler yaşadığımızı görmelerini sağlamak için bir şeyler yapmak istedim” dedi.

 

new-york-times-birinci-sayfasinda-covid-19-dan-olenlerin-isimleriyle-cikti-735543-1.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha