• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Nijerya, 'kötü muamele'den Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını iptal etti

Nijerya, 'kötü muamele'den Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını iptal etti
0 0

Nijerya Federal hükümeti, Türk Hava Yolları'nın Nijerya'ya yaptığı uçuşları 16 Aralık'tan itibaren durdurulacağını açıkladı. Uçuşların iptal edilmesinin gerekçesi olarak ise, tekrarlanan kötü yolcu muamelesi vakaları olarak gösterildi.

14 Aralık 2019 Cumartesi 14:36

THY'nin yolcularla bagajlarını aynı anda taşıyamaması ve haftalardır aynı şekilde aksaklıkların yaşanması sebebiyle 16 Aralıktan itibaren uçuşların askıya alınacağını ve durum düzeltiline kadar da seferlere izin verilmeyeceğini duyuruldu.

 

Federal Havacılık Bakanlığı tarafından Perşembe günü Abuja’da bulunan Nijerya Sivil Havacılık Otoritesi (NCAA) Genel Müdür Vekili Yüzbaşı Abdullahi Sidi’nin havayoluna yazdığı bir mektupta, olayların iki haftadan fazla süredir devam ettiğinden dolayı memnuniyetsizliklerini dile getirdi.

 

AirportHaber’in aktardığına göre Türk Hava Yolları’nın Nijerya’ya yaptığı son uçuşlarda yüzde 85’inden fazla yolcunun bagajı olmadan Nijerya’ya vardığını yetkililer bildirdi.

 

Nijerya Sivil Havacılık Otoritesi (NCAA) yetkilisi, yolcuların havalimanına bagajları olmadan vardıklarını öğrendikleri zaman havalimanında ciddi problem yaşadıklarını açıkladı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha