• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ortadoğu'da son durum ne?

Ortadoğu'da son durum ne?
0 0

Suudi Arabistan, Müslümanlara hac planlarını askıya alma çağrısı yaptı.

1 Nisan 2020 Çarşamba 18:16

Hac ve Umre Bakanı Muhammed Benten, devlet televizyonu El Ekberiye’ye yaptığı açıklamada, “Dünya çapındaki Müslüman kardeşlerimizden durum netlik kazanana kadar beklemelerini istiyoruz” dedi. Hacı adayları hac ibadetlerine 28 Temmuz'da başlayıp 3 Ağustos'a kadar devam edecek. 2 milyon hacı adayının bu yıl ülkeyi ziyaret etmesi bekleniyor. Ülkede resmi rakamlara göre 1,563 COVID-19 vakası bulunuyor, 10 kişi de hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

 

• İran’da son 24 saatte 138 kişinin hayatını kaybetmesiyle COVID-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 3,036’ya çıktı. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin koronavirüs salgını döneminde İran’a yaptırımları kaldırmayarak tarihi bir fırsatı kaçırdığını söyledi. Ülkede toplam vaka sayısı ise 47,593’e çıktı.

 

• Umman, 72 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybetmesiyle, koronavirüs nedeniyle ülkede ilk ölümün gerçekleştirdiğini açıkladı. Ülkede teyitli 210 COVID-19 vakası bulunuyor.

 

• İsrail Savunma Bakanlığı, bir füze üretim tesisinde solunum cihazları üretilmeye başlandığını duyurdu. Öte yandan İsrail ordusu İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi’nin koronavirüs test sonucunun negatif çıktığını açıkladı. Üst düzey komutanlar, toplantıya katıldıkları bir yetkilinin test sonucunun pozitif çıkmasının ardından, kendilerini karantinaya almışlardı. Ülkede şimdiye kadar 21 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısı ise 5,591.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha