• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Putin oyuna hızlı başladı

Putin oyuna hızlı başladı
0 0

Rusya, İran, Suriye ve Irak'ın katılımıyla terörle mücadele için Bağdat İstihbarat Merkezi kuruluyor.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
Rusya el-Yevm haber kanalı, üst düzey bir Rus yetkiliye dayandırdığı haberinde, terörist gruplarla mücadele için Rusya, İran, Suriye ve Irak'ın katılımıyla Bağdat İstihbarat Merkezi'nin kurulduğunu duyurdu. Habere göre Merkez faaliyetine yakında başlayacak.

Rusya el-Yevm, bir askeri yetkiliye dayanarak Ekim veya Kasım'da aktif hale gelecek Bağdat İstihbarat Merkezi'nin terörist gruplarla mücadelede ortak istihbarat havuzu olarak işlev göreceğini duyurdu. Bu Merkez'in koordinasyonunda Rusya, İran, Suriye ve Irak arasında doğrudan istihbarat paylaşımı gerçekleşecek.

Sözkonusu kaynak, adı geçen dört ülkenin edindiği askeri verileri Merkez'in havuzunda aktaracağının altını çizdi. Uzmanlar böyle bir işbirliğinin IŞİD ve diğer terör örgütleriyle mücadelede önemli ölçüde güven ve sorumluluk sağlayacağına dikkat çekiyor.

Bağdat İstihbarat Merkezi'nde Rusya, İran, Suriye ve Iraklı subaylar 3 aylık dönemler halinde görev yapacak. Aynı kaynak, bu subayların, dört ülkenin müşterek silahlı kuvvetlerinin kurmay karargahını oluşturacağını hatırlattı.

Kaynak: HABERDAR
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha